Mesafeli Satış Sözleşmesi

Nare Giyim Uzaktan Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan Nare Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle kısaca 'Kullanıcı Sözleşmesi' olarak anılacaktır), SATICI  ile SİTE’ye üye olan KULLANICI arasında, SİTE'nin bulunduğu elektronik ortamda KULLANICI tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir. 

SİTE'ye üye olarak, Kullanıcı Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

SATICI:  

naregiyim.com (3E İTHALAT VE İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ)
Adres: İSTANBUL-TÜRKİYE
Email: bilgi@naregiyim.com

ALICI:
Adı Soyadı:  [ADSOYAD]
Adres: [ADRES]
e-mail: [EMAIL]
Telefon :[TELEFON]


MADDE 2 – TANIMLAR

SATICI: naregiyim.com
ALICI:
SATICI tarafından satışa arz edilen mal ve/veya hizmetleri satın alan KULLANICI 
KULLANICI: Websitesi üzerinde alışveriş yapan ya da herhangi bir şekilde iz bırakan işbu Kullanıcı Sözleşmesin'de belirtilen koşullar dahilinde yararlanan gerçek veya tüzel kişi 
SİTE: naregiyim.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi 
ÜRÜN:
SATICI tarafından satışa arz edilen her türlü mal ve/veya hizmet

MADDE 2 - İŞİN TANIMI

ALICI, şirketin websitesindeki ürün ve/veya hizmetlerden seçeceklerini satın alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 3 - SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait SİTE’den elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen ÜRÜN’ün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. ALICI, satışa konu ÜRÜN’lerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ÜRÜN ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ÜRÜN’ü sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. SİTE’de ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

SATICI’nın, ALICI’nIn siparişini kabul ettiğini teyit etmesi ve/veya ÜRÜN’leri ALICI’ya gönderdiğinde işbu sözleşme taraflar arasında akdedilmiş sayılır ve işbu sözleşme tarafları hukuki sorumluluk altına alır. ALICI, SİTE’de yer alan sipariş sürecine uyacağını ve tüm aşamaları yerine getirip ödeme yapıldıktan sonra SATICI’nın sorumluluğunun başlayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI, kendi adına veya temsil ettiği herhangi bir taraf adına işbu anlaşmayı yapmak için yasal yetkisi olduğunu beyan eder. Bu tür bir girişim ALICI ve SATICI tarafından imzalanan yazılı bir mutabakat ile aksi kararlaştırılmadıkça geçerli olacaktır. İşbu anlaşmanın herhangi bir maddesinin uluslararası yasalara aykırı olması veya herhangi bir mahkemenin nihai kararı ile geçersiz kabul edilirse; işbu anlaşmanın diğer maddeleri geçerliliğini koruyacaktır. Taraflar bu hususu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

MADDE 4 - SÖZLEŞME TARİHİ

SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme ALICI tarafından [TARIH] tarihinde imzalanarak kabul edilmiştir. Bu sözleşmenin bir nüshası ALICI’nın e-mail adresine gönderilecektir.

MADDE 5 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

ÜRÜN, ALICI’nın teslimini talep etmiş olduğu Teslimat adresi adresinde [ADRES]’a teslim edilecektir.

MADDE 6 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

ÜRÜN kumaş malzemeden yapılmaktadır. ÜRÜN, artistik reprodüksiyonla tasarlandığı için sanatsal yorum içerebilir. ÜRÜN’ün miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm cergiler dâhil satış bedeli SİTE’deki ÜRÜN tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 7 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI

ÜRÜN’ün KDV dahil peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan ön bilgi kapsamındaki sipariş özetinde mevcuttur ve ÜRÜN ile birlikte ALICI’ya gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE 8 - SİPARİŞ POLİTİKASI

E-mail ile almış olduğunuz sipariş teyidi siparişinizi kabul ettiğimiz veya satış teklifimizin teyit edildiği anlamına gelmemektedir. SATICI siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda herhangi bir neden ile siparişinizi kabul etme veya reddetme hakkını saklı tutmaktadır. SATICI, siparişinizi aldıktan sonra, herhangi bir siparişi kabul etmeden önce ek doğrulama veya bilgi talep edebilir.

MADDE 9 - ALICI’NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ - SEVKİYAT HASAR İDDİALARI ,

KULLANICI 'ların SATICI tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (Kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen Kullanıcı'ların sorumluluğundadır. KULLANICI’lar, SİTE dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bilgilerin yanlış veya yanıltıcı olmasından kaynaklı tüm zararlardan ALICI sorumludur.

ALICI, sözleşme konusu ÜRÜN’ü teslim almadan önce muayene etmeli; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ÜRÜN’ü kargo şirketinden teslim almamalıdır. Hasarlı ÜRÜN’ün fotoğrafı çekilerek ALICI tarafından hasar ispat edilmeli, kargo yetkilisine tutanak tutturmalı, sevkiyatı yapan şirkete bildirilmelidir. Teslim alınan ÜRÜN’ün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ÜRÜN’ün özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Teslim alındıktan sonra tespit edilen, oluşan hasarların sorumluluğu SATICI’ya ait değildir.

MADDE 10 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Kullanıcı'ların, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcı'ların ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden SATICI’nın, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Nare Giyim, KULLANICI'lar tarafından iletilen veya SİTE üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz. 

SATICI, sözleşme konusu ÜRÜN’ün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ÜRÜN, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

MADDE 11 - TESLİMAT

Teslimat masrafları ALICI’ya aittir. SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI’ya aittir. SATICI’nın siparişi kargoya teslimi; üretim kapasitesinin müsait olması ve mal bedelinin SATICI’nın hesabına geçmesinden sonra 15 gün içerisinde yapılır. SATICI, ÜRÜN’ün siparişinden itibaren başlayan 15 gün içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle ÜRÜN bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ÜRÜN’ün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 12 -  ÖDEME KOŞULLARI

SATICI, ÜRÜN satın alımlarınız için sipariş verme ekranlarında belirtilen havale ve/veya kredi kartlarını ödeme seçeneği olarak kabul etmektedir. Ödemeyi havale yapacaksanız ödeme SATICI tarafından alındıktan sonra siparişiniz onaylanacaktır. Kredi kartı ödemelerinizde ise siparişi verdiğiniz anda ödeme tutarı kredi kartınızdan çekilecektir. Kartını kullandığınız bankanın sunduğu taksitli satış insiyatifi dışında taksitli satış imkanı SATICI tarafından sunulmamaktadır.

MADDE 13 –CAYMA HAKKI VE İADE POLİTİKASI

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince ALICI’nın isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler arasındadır.
MADDE 9’da belirtilen hususlar dikkate alınarak, ÜRÜN’ün sevkiyat hasarlı olması durumunda, hasarlı ÜRÜN’ün fotoğrafı çekilerek ALICI tarafından hasar ispat edilmeli ve sevkiyatı yapan şirkete bildirilmelidir. ÜRÜN’ün ayıplı mal olmasının sevkiyat şirketi tarafından kabul edilmesi ve yazılı onayının alınması sonucunda ÜRÜN yenisi ile ücretsiz olarak değiştirilecektir.  ÜRÜN’ün sevkiyat şirketinin sorumluluğu altındayken kaybolması durumunda da , ÜRÜN’ün kaybolmasının sevkiyat şirketi tarafından kabul edilmesi ve yazılı onayının alınması sonucunda ÜRÜN yenisi ile ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Üretim hatası bulunduğu tespit edilen ya da ambalajı bozulmamış ürünlerin iadesinde gönderim bedeli ALICI'ya aittir. Üretim hatası bulunduğu tespit edilen ya da ambalajı bozulmamış ürünlerin iadesinde ALICI tarafından ödenen gönderim bedeli ALICI'ya iade edilir.

Kampanyalı ürünlerde, kampanya koşullarında aksi belirtilmedikçe iade hakkı bulunmamaktadır.

MADDE 14- GARANTİ

SATICI, ALICI’nın sipariş etmiş olduğu ürünleri hazırlayıp göndereceğini garanti eder.

MADDE 15 -  ÜRÜN’LERE İLİŞKİN YÜKÜMLÜLÜĞÜN SINIRLANDIRILMASI

 

SATICI’nın sözleşmenin, teminatın ihlali, geç teslimat veya teslimat yapılmaması, ihmal, haksız fiil yükümlülüğü veya diğer durumlara ilişkin tüm yükümlülüğü, hakkında kayıpların veya hasarların iddia edildiği, satılan ÜRÜN(ler)in fiyatı ile sınırlıdır. SATICI, yasaya göre feragat edilebildiği ölçüde, hiçbir ikinci derece, özel veya nihai hasardan sorumlu olmayacaktır.

MADDE 16 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 17 - TELİF HAKKI VE MARKA BİLDİRİMİ

SATICI’nın SİTE’sini kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla SİTE üzerinde işlem yapabilirler. ALICI’ların, SITE dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her Kullanıcı, SATICI ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde, SİTE dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla SATICI ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

SİTE’nin önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekil veya yöntem ile ile değiştirme, çoğaltma, yükleme, gönderme, aktarma veya dağıtım dahil olmak üzere her türlü başka kullanım yapılamaz. Bu sitede kullanılan tüm yazılımlar SİTE’nin yazılımlarını sağlayanların münhasır mülkiyetindedir. Tüm yasal haklar SİTE’nindir. Aksi davranan gerçek ve tüzel kişilik SİTE’nin uğrayacağı tüm hukuki ve cezai sorumluluğu karşılayacağını; maddi ve manevi tazminatlarının karşılayacağını kayıtsız şartsız kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 18 - SİTENİN İÇERİĞİNE İLİŞKİN FERAGAT VE YÜKÜMLÜLÜK SINIRLAMASI
 
SİTE’den indirilen veya bu SİTE kullanılarak elde edilen herhangi bir materyali takdiri ve riski kendinize ait olmak üzere elde etmiş bulunmaktasınız ve bu tür bir materyalin indirilmesinden kaynaklanan bilgisayar sisteminizdeki herhangi bir hasardan veya veri kaybından yalnızca siz sorumlu olacaksınız. SİTE’den veya onun aracılığıyla edinmiş olduğunuz sözlü veya yazılı hiçbir tavsiye veya bilgi koşullarda açık bir şekilde belirtilmeyen herhangi bir teminatı teşkil etmeyecektir. SATICI, KULLANICI'ların Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak SİTE üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.  SİTE’nin tüm yasal hakları SATICI’ya aittir.

MADDE 19 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

Sepetim
 
Sepetim
 
Renk Seçenekleri
AK Öde POS   Visa Logo   Mastercard Logo   Troy Logo   Güvenli Ödeme Güvenli Alışveriş